..
[ Yeni Mesajlar · Üye Listesi · Forum Kuralları · Arama · RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: BayBAH0, cemok  
Forum » Program » Program Anlatımı » Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı? İşte Çözüm..(Resimli
Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı? İşte Çözüm..(Resimli
emrekinciTarih: Cuma, 19/08/2011, 14:30:42 | Mesaj # 1
Binbaşı
Grup: Moderator
Mesajlar: 95
Ödüller: 0
Rep: 2
Durum: Offline
Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı?Buyrun Çözüm..(Resimli)plorer'imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.
Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesi altında bulunan aşağıdaki sekmeleri tek tek tıklayarak ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız.Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
Bu menünün sağ tarafında bulunan ''Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.

''Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dışı'' seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Explorer giriş sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik. Hadi geçmiş olsun.

Bukadar...

Alternatif başka bir yol daha var

Başlat/Çalıştır/Regedit yazıpdüzen menüsünden bul diyelim.Karşına çıkan pencereye "Start Page" yaz ve aramaya başla.Oradaki dize değerine ya açılmasını istediğin sayfayı ya da "about:blank" yazın sorun kökten çözülecektir.

+REPlerinizi eksik etmeyin wink
 
Forum » Program » Program Anlatımı » Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı? İşte Çözüm..(Resimli
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright Dadas © 2019 Hosted by uCoz